Amatorska uprawa grzybów – moje początki

Amatorska uprawa grzybów

Jak to się zaczęło

Amatorska uprawa grzybów

Zainteresowanie i moja fascynacja grzybami sięga jeszcze czasów dzieciństwa. Przebywając u dziadków na wsi jako mały chłopiec chętnie chodziłem do lasu na grzyby i jak to się mówi stara miłość nie rdzewieje w dorosłym życiu z racji braku zagrzybienia w okolicznych lasach i dużej konkurencji innych zbieraczy postanowiłem wyhodować grzyby na potrzeby swoje i swojej rodziny. Tak zacząłem przygodę pod hasłem “Domowa hodowla grzybów spożywczych i leczniczych”.

Swoją uprawę zacząłem od zakupu grzybni ale w trakcie uprawy postanowiłem podąć próby rozmnożenia grzybni a nawet wyhodowania jej z zarodników. Nie jest to łatwe zadanie ale gdy się powiedzie przyniesie wiele radości.

Wszystkim nam początkowo wydaje się, że cóż to za filozofia, w końcu grzyb rośnie sam, ale już na wstępie widać ile potrzebuje zabiegów i sprzyjających okoliczności aby w ogóle pojawiły się plony.

Będę tutaj przedstawiał swoje doświadczenia związane z hodowlą, sukcesy i błędy, które mogą pomóc innym hobbystom w prowadzeniu ich hodowli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *